Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

 

Już po raz drugi Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy. Każdy zainteresowany przedsiębiorca oraz osoba zainteresowana otwarciem działalności gospodarczej może uzyskać wszelkie niezbędne mu informacje. Dni otwarte odbywają  się w 43 oddziałach i 215 inspektoratach oraz biurach terenowych na terenie całego kraju - również w Białej Podlaskiej.

Spotkania przeznaczone są dla przedsiębiorców - płatników składek, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub zamierzają ją rozpocząć i chcą zasięgnąć specjalistycznych porad z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Wszystkich zainteresowanych, którzy w tych dniach nie mogą osobiście odwiedzić ZUS, mogą zasięgnąć informacji w Centrum Informacji Telefonicznej (COT)

Funkcjonuje również czat z ekspertami ZUS, z którego relacja (w formie pytań i odpowiedzi) znajdzie się na tej stronie.

Tematy dni otwartych:

  1. Innowacyjne rozwiązania dotyczące nowych usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem (e-ZUS),
  2. Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności,
  3. Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony przez Zakład,
  4. Outsourcing pracowników oraz problemy jakich może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi,

Zmiany w przepisach prawa, w tym możliwość skorzystania z ubezpieczeń przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 5.

Dodano: 20 listopada 2013

Liczba odwiedzin: 197292
© 2010 Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego